Поврзете се со нас

АБА лига

Абу од МЗТ е автор на вториот најатрактивен потег во АБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.aba-liga.com/

Членот на МЗТ Скопје, Абдул-Малик Абу е автор на вториот најдобар потег на 22. коло во АБА регионалната лига.

Центарот постигна само два поени против Игокеа, но токму тоа негово атрактивно забивање на асистенција на Војдан Стојановски беше доволно да се најде на Топ 5 листата.

Пред него е само Факундо Кампацо со магичното додавање зад грб до Огњен Кузмиќ за атракција против Студентски Центар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни