Абдул-Џабар со видео порака: Коби беше инспирација за една генерација (Видео)

kobi-Abdul-Jabbar

Спортскиот свет е во шок од трагичната смрт на Коби Брајант и останатите патници во паднатиот хеликоптер, а пораки со сочувство до неговото семејство кое загуби два члена, стигнуваат од сите страни на светот.

Виде порака испрати легендарниот Карим Абдул-Џабар кој исто така е еден од најславните играчи на Л.А Лејкерс, потенцирајќи дека Коби бил не само фантастичен спортист, туку и голем човек и инспирација за цела генерација.

Facebook Коментари