27 минути му беа потребни на Јаховиќ да го постигне деби голот за Анталијаспор (Видео)

jahovic

Македонскиот интернационалец, Адис Јаховиќ во дресот на новиот клуб Анталијаспор продолжи таму каде што застана со Јени Малатијаспор.

Одличниот напаѓач дебитираше во натпреварот кој се уште е во тек и во кој Анталијаспор има водство од 2:0 против Денизлиспор.

Веќе во 27. минута Јаховиќ го отвори резултатот и го постигна својот 12 гол во турксиот шампионат, прв во Анталијаспор.

Facebook Коментари