Поврзете се со нас

Европски првенства

📷 Во преносот не можеше да се види: Еве зошто беше прекинат мечот Шпанија – Франција

Објавено

на

Навивач го прекина полуфиналниот натпревар меѓу Шпанија и Франција. Но режисерот на преносот на мечот очекувано не даде во кадар што точно се случува.

Имено еден навивач истрча на теренот сакајќи да направи селфи со Килијан Мбапе.

Очигледно успеал во тоа, пред стјуардите да го стигнат и да го изнесат од теренот.

Интересно е тоа што речиси ниту еден натпревар на ЕУРО не помина без ваква слична ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни