Поврзете се со нас

АТП

🎥Надал за настапот на Олимпијадата се подготвува во нашето соседство

Објавено

на

Надал не престана да тренира на земјена подлога, а последен турнир на кој настапи беше Ролан Гарос.

Таму во првото коло беше елиминиран од Александар Зверев.

Враќањето на Рафа се очекува по Вимблдон, а за прво натпреварување го избра Бастад, а ќе игра дури и во двојки, каде за партнер го избра Каспер Руд, што беше потврдено и на официјалната страна на турнирот.

Иако има одлични услови за тренинг на домашен терен во Мајорка, тој реши да ја промовира својата академија на третиот крак на Халкидики, во соседна Грција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни