Поврзете се со нас

АТП

Шпанецот со екстремни подготовки: Вердаско влечеше џип пред стартот на новата сезона (Видео)

Објавено

на

Фернандо Вердаско изминатиов месец наполни 36 години и полека влегува во старосна возраст кога треба да размислува за пензија, но ако се суди според видеото кое го сподели на социјалните мрежи, може да се заклучи дека Шпанецот нема никаква причина да го направи тоа.

Вердаско им долови на своите фанови дека се наоѓа во перфектна физичка кондиција пред стартот на новата натпреварувачка сезона, а тоа го презентираше со една екстремна вежба во која си даде за задача да влече џип кој тежи најмалку два тони….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни