Поврзете се со нас

Одбојка

Фридрихсхафен на Ѓоргиев доби лекција од Дурен

Објавено

на

Фридрихсхафен на нашиот Никола Ѓоргиев доби лекција од Дурен во мечот од 11. коло во Бундеслигата.

Домашниот состав победи со убедливи 3-0 во сетови со вкупно 21 поен повеќе во однос на противникот (75-54). Во првиот сет резултатот беше 25-20, во вториот 25-12 за да мечот биде затворен со 25-22.

Македонскиот репрзентативец Ѓоргиев беше најдобар во својот тим со 11 освоени поени. Со ова завршија обврските за Фридрихсхафен во оваа календарска година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни