Поврзете се со нас

Атлетика

Урнебесни сцени на Светското првенство во Доха, кинеските репрезентативки трчаа во обратна насока (Видео)

Објавено

на

blank

Кинеската женска штафета стана хит на социјалните мрежи откако прописно се посрамоти на Светското првенство во Доха.

Тркачките не успеаја правилно да се заменат, па мораа да се враќаат назад за правилно да го изведат тоа што го погрешија.

Сепак, понесени од еуфоријата, заборавија која девојка била напред која назад, па на патеката настана вистински „хаос“ во кој гледалиштето уживаше и фаќаше сеир. Погледнете како изгледаше сето тоа.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни