Поврзете се со нас

Германија

Тренерот на Баерн , Флик најави заминување на еден од најискусните играчи

Објавено

на

Привремениот тренер на Баерн Минхен, Ханс Дитер Флик потврди дека еден од најискусните играчи во клубот, Жером Боатенг би можел да си замине во јануари.

Стоперот веќе подолг период не е прв избор во Баерн Минхен и токму затоа би можел да си замине од клубот во јануари. За него има интерес од Арсенал и ПСЖ кои се подготвени да го видат Германецот во своите редови.

– Се согласувам со него и зборував отворено. Против Волфсбург влезе во игра и имаше проблеми, но потоа покажа дека има квалитет за Баерн. Жером мора што побрзо да донесе одлука затоа што станува збор за неговата кариера, -изјави Ханси Флик.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни