Поврзете се со нас

Франција

Трагикомедија: Новиот тренер на Монако доживеа неверојатна ситуација на првиот тренинг (Видео)

Објавено

на

Доскорашениот шпански селектор Роберт Морено го наследи искусниот Леонардо Жардим на клупата на Монако, а на својот прв тренинг како предводник на клубот од „кнежевството“, експресно дозна дека има и тоа како многу работа пред себе.

Монако преку својот официјален профил се пофали за тоа како минал првиот тренинг на Морено, но на истото може да се види како двајца првотимци не знаат да ја изведат наједноставната и најлесна вежба, бидејќи не знаеја како се употребува еластичната гума за растегнување.

Роберт беше приморан да им објасни како се користи, а оваа трагикомична сцена стана вирален хит….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни