Поврзете се со нас

Светски првенства

СП Топ 5: „Бананамен“ Ернангомез го има потегот на финалето на СП (Видео)

Објавено

на

blank

Во текот на вчерашниот ден беше ставен крај на СП во Кина кое заврши со триумф на Шпанија која во големото финале беше подобра од Аргентина.

Битката пак за третото место ја доби Франција која ја надигра Австралија, па токму од овие две средби ФИБА ги избра најдобрите, најтрактивните пет потези. Местото број еден е резервирано за Хуанчо Ернангомез и одличната „банана“ над Гарино. Уживајте во овие мајстории!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни