Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Сари за ждрепката во ЛШ: Се плашев само од еден тим

Објавено

на

Маурицио Сари на денешната прес-конференција ги брифирал новинарите за ситуацијата во тимот на Јувентус пред утрешниот дуел со Сампдорија, а очекувано било поставено прашање и за ждрепката во Лигата на шампионите.

Италијанскиот состав мина солидно во ждребот откако го доби француски Лион, а Сари вели дека е рано да се коментира на оваа тема.

– Во моментов не размислувам за Лигата на шампионите, дотогаш имаме уште многу натпревари.

– Најмногу се плашев од Реал Мадрид, па штом ги избегнавме, може да се каже дека не поминавме најлошо. Но, вака или онака, во ова натпреварување секогаш е тешко, – изјавил Сари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни