Поврзете се со нас

Италија

Раиола: Навивачите на Милан треба да ми се извинат…

Објавено

на

Еден од најмоќните фудбалски агенти, Мино Раиола имаше интересно интервју за „Ла Република“ каде во свој стил говореше на различни теми поврзани со него и неговите многубројни познати клиенти.

Меѓу другото стана збор и за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума кого исто така го претставува, а пред неколку години сакаше да го однесе во друг клуб, а за тоа имаше жестоки реакции на навивачите на „росонерите“ кон него, ама и кон италијанскиот репрезентативец.

Токму за тоа Мино смета дека навивачите треба да му се извинат и да признаат дека бил во право затоа што тој сметал во тоа време дека клубот оди во погрешен правец под водство на Хонгхонг Ли.

-Навивачите треба да ми се извинат за Донарума: Мино ти беше во право. Сакав да го одведам на друго место затоа што не верував во Милан [во сопственост на Ли], исто како што не му верував на Интер под водство на Тохир. Кажете ми дали не бев во право за него. Можеби сум политички некоректен и не сум баш романтичен, но целта ми е да ги максимизирам кариерите на моите играчи. Секогаш се прашувам: Што би направил ако тој беше мојот син? “Парите се само последниот чекор, -вели Раиола.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни