Поврзете се со нас

Репрезентација

Признанија за нашите репрезентативци: Танкоски е МВП, Митревски најдобар голман

Објавено

на

Македонија по Алжир (25:24) успеа да слави и над Романија (24-20) и на тој начин да триумфира на  „Трофеј Карпати“.

Овој успех на турнирот во Романија донесе и признанија за нашите репрезентативци, па така бекот на Металург, Марио Танкоски беше прогласен за најкорисен играч, додека пак членот на Еурофарм Пелистер, Никола Митревски за најдобар голман.

Овие награди и добри партии треба само да донесат дополнителна самодоверба кај Танкоски, Митревски и останатите репрезентативеци пред големиот предизвик, настапот на Еверопското првенство кое се игра на почетокот на наредниот месец.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни