Поврзете се со нас

Лига Европа

Премиерлигашите супериорни, Башакшехир во последен момент до нокаут фазата во ЛЕ (Видео)

Објавено

на

Премиерлигашите Манчестер Јунајтед и Вулверхемптон ги забележаа највисоките победа во вечерашните средби од 21 часот во шестото последно коло од групната фаза во Лига Европа.

На „Олд Трафорд“, избраниците на Оле Гунар Солскјер му се историја на Аз Алкмар во вториот дел совладувајќи го со 4-0 со погодоците на Јанг, младиот Гринвуд (2) и Мата. Со истиот овој резултат „волците“ пак славеа над Бешикташ и тоа во средба во која хет-трик запиша Жота, а во листата на стрелци се запиша и Дендонкер.

 

Вистанска драма пак имаше во групата Ј каде Башакшехир со погодокот на Кривели во 90 минута дојде до триумф над Борусија Менхенгладбах од 2-1, триумф со кој обезбеди пласман во следната фаза, плус и ја спаси од елиминација Рома која одигра само нерешено против Волфзбергер на „Олимпико“ (2-2).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни