Поврзете се со нас

ВТА

Необична комбинација: Легендарниот Тајсон ја подготвува Серена за новата сезона (Видео)

Објавено

на

Серена Вилијамс сигурно ќе атакува на уште некоја грен-слем титула во новата натпреварувачка сезона, а прва шанса за тоа ќе има на Австралија Опен, турнир за кој се подготвува на доста необичен начин.

Славната американска тенисерка за личен тренер моментално го ангажираше легендарниот Мајк Тајсон, а видеото кое го сподели Муратоглу веднаш стана хит на социјалните мрежи, бидејќи во акција може да се види и челичниот Мајк.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни