Поврзете се со нас

Европски првенства

На социјалните мрежи протекоа фотографии од новиот дрес на Англија за Европското првенство, фановите не се задоволни… (Фото)

Објавено

на

Англија важи за репрезентација која ги има наједноставните дресови години наназад. Таков ќе биде случајот и на ова Европско првенство на кое Англија ќе настапи со своите традиционални бели дресови.

Дресовите на „Гордиот Албион“ кои повторно ќе ги дизајнира „Најк“ се инспирирани од дресовите кои ги носеа репрезентативците на оваа земја во 90-тите години.

Иако има такви на кои им се допаѓаат, на социјалните мрежи владеат негативни коментари за овој дрес кој не им се допаѓа на повеќето фанови на Англија.

Англија на континенталниот собир ќе игра го групата Ц заедно со Хрватска, Чешка и победникот од групата Ц во Лигата на нациите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни