Поврзете се со нас

Светски првенства

Најдобрите потези на СП: Супер моќниот Мету ги засени мајсториите на Кампацо, Адетокумбо…(Видео)

Објавено

на

Светското првенство во Кин заврши со триумф на селекцијата на Шпанија која успеа да ги мине сите пречки и да се искачи на самиот врв иако пред шампионатот четата на Скариоло не беше споменувана меѓу главните фаворити за златото.

Овој шампионат воедно донесе и многу атрактивни моменти и супер потези од кои ФИБА ги одбра најдобрите десет и ги стави во едно триминутно видео. Останува само да се опуштите и уживате во моќните забивања, луцидни асистенции, поени за победа при што мора да се потенцира дека заслужено првото место е наменето за Нигериецот Мету и неговатата брутална атракција во битката со селекцијата на Кина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни