Поврзете се со нас

АТП

Надал: Таква споредба е невозможна, ниту јас сум како Роналдо, ниту Федерер е Меси

Објавено

на

Најдобриот светски тенисер, Рафаел Надал го искажа својот став за споредбите и паралелите на него и Рожер Федерер со двете најголеми фудбалски ѕвезди Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Запрашан од „Марка“ за тоа што мисли на тоа дека тој е Роналдо, а Федерер е Меси, шпанскиот рекет кратко и јасно порача:

-Таква споредба е невозможна. Тие се два сосема различни спортови и карактеристиките на Меси не се од оние на Федерер, ниту оние на Роналдо се мои. Секој си е што си е, -истакна Рафа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни