Поврзете се со нас

Европски првенства

Лицата на Лев и Дешамп кога Лам ја додаде Португалија во „групата на смртта“ (Видео)

Објавено

на

„Групата на смртта“ на Европското првенство кое е на програмата наредната година дефинитивно ќе биде дружината Ф во која се актуелниот шампион Португалија, вицешампионот Франција, Германија, а можеби и Македонија ако преку плејофот на ЛЕ обезбеди пласман на големиот собир.

 

Ова значи дека групата Ф ќе грми и ќе има супер средби, но на селекторите не им е сееедно и за тоа најдобри говори нивната реакција кога Филип Лам го прочита името на Португалија на денешната ждрепка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни