Поврзете се со нас

ВТА

Лина Ѓорческа го освои турнирот во Анталија

Објавено

на

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа вторпат во две недели триумфира на ИТФ фјучрсот во Анталија, кој имаше награден фонд од 15.000 долари.

Ѓорческа во денешното финале ја совлада финската ривалка Она Орпана со 2:1 во сетови, а во третиот решавачки сет Лина одигала рутински и со 6:1 ја завери победата.

За Ѓорческа ова е седми трофеј годинава во поединечна и дубл конкуренција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни