Поврзете се со нас

Европски првенства

Куман го комплетираше стручниот штаб со две холандски легенди

Објавено

на

blank

Роналд Куман може да биде задоволен од начинот на кој играше холандската репрезентација во квалификациите за ЕП 2020, а уште отсега ги планира активностите за претстојното лето.

Денеска, холандските медиуми потврдија дека нови членови на стручниот штаб на Куман станале Руд ван Нистелрој и Мартин Стекеленбург, двајца поранешни репрезентативци кои ќе добијат шанса да собираат искуство на важно натпреварување како Европско првенство.

Ван Нистелрој води екипа од младинската академија на ПСВ Ајндховен, додека Стекеленбург бил селектор на една од младинските селекции на Холандија.

„Портокаловите“ се во група со Австрија и Украина, а четвртата репрезентација ќе биде дополнително позната и може да биде и Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни