Поврзете се со нас

Италија

Кулушевски оваа недела ќе го комплетира трансферот во Јувентус

Објавено

на

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло, Дејан Кулушевски во текот на оваа недела ќе го комплетира трансферот во италијанскиот шампион Јувентус.

Оваа информација ја соопшти „Скај Спорт Италија“ која посочи дека во четврток или петок офанзивецот ќе ги мине медицинските прегледи по што ќе стави потпис на пет ипол годишен договор според кој ќе заработува по 2,5 милиони евра по сезона, плус бонуси.

Трансферот треба да изнесува 35 милиони евра кои ќе и припаднат на Аталанта со тоа што клубот од Бергамо ќе може да заработи уште 10 ако се исполнат одредени ставки во договорот.

Останува дилемата дали Дејан веднаш ќе добие шанса во Јуве или пак ќе го остави оваа сезона да ја заврши во Парма.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни