Поврзете се со нас

Европски купови

Кузмановски расположен, Магдебург го потврди пласманот во групите на ЕХФ Купот

Објавено

на

Филип Кузмановски со Магдебург и официјално обезбеди пласман во групната фаза на ЕХФ Купот, поточно второто по ранг европско натпреварување.

Бундеслигашот минатата седмица славеше на гостувањето во Полска кај Горник Забрже со 37-25, додека пак денеска пред своите гледачи му одржа нова лекција на противникот победувајќи го со 37-26 (22-15).

Хорнке со 10 голови беше најдобар кај Магдебург, Мертенс даде 8 додека, додека пак македонскиот репрезентативец Кузмановски имаше учинок од 6 гола од 9 обиди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни