Поврзете се со нас

НБА

„Кралот“ во полн сјај: Најдобрите потези на Леброн во досегашната НБА кариера (Видео)

Објавено

на

Најголемата НБА ѕвезда, Леброн Џејмс во текот на вчерашниот ден го прослави својот 35 роденден, а тоа секако беше одличен повод за луѓето од најсилната лига на светот да објават едно одлично, специјално видео за членот на Лос Анџелес Лејкерс.

Џејмс во својата досегашна кариера има потези, моменти за паметење и тешко е да се изберат најдобрите, но оваа компилација дефинитивно ги има акциите,мајсториите кои се број еден и кои вредат да се погледнат по неколкупати. Во продолжение ужувајте со 25 најдобри потези во кариерата на еден од најголемите играчи во историјата на овој спорт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни