Поврзете се со нас

АБА лига

Кочов: Вакви грешки и проблеми не смеат да ни се повторат

Објавено

на

Составот на МЗТ Скопје успеа да го совлада тимот на Спарс, но дефинитивно тоа беше многу потешко од очекувањата.

Тимот од Босна и Херцеговина му пружи силен отпор на македонскиот шампион кој сепак најде начин и го задржа перфектниот учинок на домашен терен во СЦ „Јане Сандански“. Поради ваквата игра незадоволен беше тренерот Ѓорѓи Кочов кој се надева дека во иднина тимот ќе нема вакви проблеми и ќе игра на далеку повисоко ниво.

-Очекуваме ваков тежок натпревар. Во изминативе денови се соочивме со доста повредени играчи и поради тоа не можевме комплетни да тренираме. На Спарс му дозволивме многу лесно да игра во првата четвртина, да дојде до голема предност. Сепак за среќа таа предност ја анулиравме  многу брзо и го фативме посакуваниот ритам кој ен доведе до знчајна победа. Вакви грешки  и проблеми не смеат да ни се повторат, а истите се исправаат само на тренинг и тоа со напорна работа, -истакна Кочов.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни