Поврзете се со нас

Европски купови

Кога сака, сака: Дали ова е најбизарниот кош во оваа сезона? (Видео)

Објавено

на

Тимот на Олденбург излезе како победник од битката со Будуќност во рамкитете на 10. коло во Еврокупот, меч кој дефинитивно беше одбележан од бизарниот кош што го постигна Робин Амајз.

Имено Амајз во финишот на натпреварот се најде на „пенал лиијата“ и со доста среќа успеа да реализираи тоа откако топката се изврте на обрачот, застана и влезе. Ова дефинитивно ретко се гледа, а најдобар доказ за тоа е реакцијата на публиката и коментаторот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни