Поврзете се со нас

Свет

Како Војдан го полнеше кошот на Ле Ман (Видео)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски против Ле Ман го одигра својот најдобар меч во дресот на По Ортез, односно за 29 минути на теренот реализираше 21 поен, 3 скокови, 7 асистенции, 5 украдени топки или севкупно дојде до 28 индексни поени со што беше број еден на натпреварот.

 

Во продолжение погледнете како изгледаше брилијантната партија на Војдан или како тоа го полнеше кошот на гостинската екипа.

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни