Поврзете се со нас

Европски првенства

ЕХФ прашува: Колку гола ќе даде Лазаров на ЕП? (Видео)

Објавено

на

Пред нас е нов настап на големо ракометно натпреварување и тоа на Европското првенство кое на почетокот на следната година се игра во Австрија, Норвешка и Шведска.

И на овој шампионат наш лидер ќе биде Кире Лазаров, па ЕХФ спреми посебно видео и праша колку голова ќе даде десниот бек на собирот на најдобрите селекции на стариот континент. Да потсетиме Македонија во првата фаза ќе ги одмери силите со  Австрија, Чешка и Украина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни