Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Балбај погоди од половина терен, Албиси го закопа Фенербахче (Видео)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одигра уште едно коло или поточно 15-тото во кое можевме да видиме неизвесни дуели, квалитетна кошарка, но и одлични моменти од кои најдобрите 10 се најдоа на Топ листата.

Број еден на прегледот е Албиси од Зенит кој со тројка го „поздрави“ Фенербахче на негов терен, тука е Балбај кој погоди од средина на игралиштето на дуелот со ЦСКА Москва, но и Џејмс, Вилбекин…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни