Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ го одигра 100. меч за Хувентуд во АЦБ лигата (ФОТО)

Објавено

на

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд доживеаа пораз на вечерашното гостување кај Морабанк Андора од 90-76 во мечот од 15 рунда во АЦБ лигата.

Составот од Бадалона немаше одговор за расположениот домаќин кој доби три од четирите четвртини и заслужено обезбеди триумф кој за нив беше број осум во актуелнава кампања. Јелинек со 23 и Хана со 14 кошеви беа најдобри кај победникот, а пак Препелиќ и Омиќ заедно искомбинираа 40 кошеви за Хувентуд.

Нашиот Димитријевиќ пак во 100 настап во АЦБ лигата во „зелено-црниот“ дрес даде 3 поени за 13 минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни