Поврзете се со нас

Балкан

Деби погодок за Даци за Коњаспор, Јаховиќ поцрвене против Газиантеп (Видео)

Објавено

на

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Ердон Даци го постигна својот прв гол за Коњаспор во првата лига на Турција.

Офанзивецот денеска стрелаше на гостувањето кај Аланијаспор во 8 минута, ама неговиот погодок не се покажа како доволен за позитивен резултат затоа што домаќините во продолжението го свртија резултатот и славеа со 2-1. Даци беше на теренот до 91 минута за да домаќините во 94 преку Сисе се изборат за победа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни