Поврзете се со нас

Млади спортисти

Владата ја потврди одлуката за паричната награда на Вардар, еден милион денари доби и златниот Алили

Објавено

на

Владата на нашата земја денеска и официјално на 141 седница ги потврди наградите за двата големи спортски успеси кои Вардар и младиот Бесир Алили ни ги донесоа во изминатиов период.

Како што беше најавено Вардар за освоениот пехар во Лигата на шампионите ќе добие 30 милиони денари, додека пак Алили за златото на кадетското Европско првенство во борење ќе добие 1 милион денари, а пак 300.000 денари ќе добие неговиот тренер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни