Поврзете се со нас

Англија

ВАР повторно мереше милиметри, фановите во ПЛ негодуваат за поништениот гол на Грилиш (Видео)

Објавено

на

Почетокот на новата година во Премиер лигата е одбележан со уште една ВАР одлука за која фудбалските фанови во Англија повторно негодуваат.

Голот на Џек Грилиш на дуелот меѓу Барнли и Астон Вила е поништен при резултат 0:0 поради минимален офсајд за кој требаше неколку минути да биде прецизиран, па судијата Мајкл Оливер ја активираше одлуката на ВАР собата.

Технички, одлуката е исправна, но фудбалските фанови и голем број експерти сметаат дека ВАР се користи на погрешен начин и ваквите ситуации не треба да бидат санкционирани.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни