Поврзете се со нас

Боречки спортови

Брутален нокаут: Прохаска му „честиташе“ Нова година на Долавеј (Видео)

Објавено

на

ММА турнирот Ризин 20 во Јапонија беше најатрактивен настан за фановите на боречките спортови, а Новата година започна најлошо за Си-Би Долавеј.

Американецот издржа само две минути во дуелот со Јири Прохаска, откако Чехот го нокаутираше со моќен удар кој го пресели Долавер на подот.

Со оваа победа, Прохаска ја одбрани титулата во полутешка категорија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни