Поврзете се со нас

Европски првенства

Брестовац го објави поширокиот список на повикани ракометари за Европското првенство

Објавено

на

blank

Селекторот на сениорската репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави поширокиот список на повикани ракометари за претстојното Европско првенство што ќе се одржи во Австрија, Шведска и Норвешка

Македонија  на континенталниот собир ќе игра во Групата Б заедно со домаќинот Австрија, Чешка како и Украина.

Нашата селекција натпреварувањето го започнува на 10 јануари кога ќе се соочи со Украина, два дена подоцна ќе игра против Чешка, а групната фаза ќе ја затвори на 14. јануари со натпревар против Австрија.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни