Поврзете се со нас

Италија

Балотели направил огромна глупост на стартот на новата година, па заминал мирно да спие (Фото)

Објавено

на

Марио Балотели повторно е вест број еден во фудбалска Италија, не поради некои фудбалски причини, туку поради начинот на кој ја отвори новата 2020-та година.

Популарниот „Супер Марио“ се прослави со слоганот „зошто секогаш јас“, но работите кои ги прави од време на време и од кои никако не може да се оттргне, ги оправдуваат сите сомнежи кои фудбалските експерти и стручњаци ги имаат за неговата посветеност кога не е на теренот.

Имено, „Кориере дела Сера“ излезе со ексклузивни фотографии кои се направени ова утро, а кои ни откриваат дека Балотели направи голема глупост по прославата на Новата Година. Напаѓачот на Бреша се упатил накај дома во раните утрински часови, или поточно во 6 часот по полноќ ја утнал својата куќа, па својот „Фиат 500“ го забил во гаражата на соседот.

Балотели го уништил својот автомобил, а наместо да го пријави случајот во полиција, си заминал во својот дом мирно да спие. Случајот во полиција го пријавил неговиот сосед, кој експресно се разбудил откако Балотели се забил во неговата гаража.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни