Поврзете се со нас

Германија

Баерн Минхен им се заблагодари на своите македонски фанови (Фото)

Објавено

на

Баерн Минхен реши да ја заокружи 2019 година, испраќајќи благодарност за поддршката до своите фанови ширум светот.

Но, Германците не го направија тоа со една универзална порака, туку со порака на јазиците на голем број држави, меѓу кои и нашата.

„Благодарам“ од Баерн е нешто што сигурно им се допадна на верните фанови на баварскиот клуб во Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни