ВТА

ВТА

lina-sofija
АТП ВТА

Македонските асови, Томислав Јотовски и Лина Ѓорческа имаа успешен премиерен настан во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсите во Турција и Тунис, но во игра на двојки го завршија својот настап. Јотовски и Виктор Нунез (Чиле) загубија од српско-турската ...
gjorceska kiaso
ВТА

Македонскиот тениски рекет, Лина Ѓорческа со триумф го отвори учеството на силниот ИТФ фјучерсот во Тунис вреден 60.000 американски долари. Ѓорческа која е седма носителка за да дојде до второто коло во сингл требаше да одигра долг меч ...
gjorceska biel
ВТА

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со испаѓањето во четврт-финалето на турнирот во Кијасо во поединечна конкуренција “прокнижи” пад на поените и излезе од ранкингот на топ 200 на ВТА листата.  Моментално се наоѓа на 202 позиција и е ...
lina kiaso titula
ВТА

Нашиот тениски рекет, Лина Ѓорческа со триумф и титула го заокружи настапот на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјена подлога. Таа во завршниот меч во двојки со Александрина Најденова од Бугарија ги победија четвртите ...
lina gjorceska
ВТА

Лина Ѓорческа ќе игра во финалето во конкуренција на двојки на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 25.000 американски долари. Македонската тенисерка и нејзината партнерка Александрина Најденова од Бугарија ...
lina
ВТА

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија го заврши настапот на овој турнир, овој пат од послабо пласираната , Катинка Фон Дајхман, која е 240 на WTA листата. Таа иако имаше добар старт ...
lina Biel Bienne
ВТА

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа која  е четврта носителка на турнирот во Киасо, Швајцарија успеа да ги победи во првото коло тенисерката од Романија, Кристијана Дино со 2:0 (6:3 и 6:0)  и второто коло ја победи Швајцарката Киара Грим ...
gjorceska-i-sinikova
ВТА

Лина Ѓорческа запиша уште една победа на фјучерсот во Киасо и тоа во двојки, победа со кој дојде до полуфиналето во оваа конкуренција. Македонката заедно со Александрина Најденова од Бугарија беа подобри од домашните тенисерки Карин Кенел и ...
lina
ВТА

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ја нанижа и втората победа на ИТФ фјучерсот во Киасо, Швајцарија кој се игра на земјени терени со вредност од 25.000 американски долари. По вчерашната победа над Дину и денеска Ѓорческа беше фуриозна ...
sharapova-pres
ВТА

Марија Шарапова на многу убав начин, со изненадување од своите пријатели го прослави својот 30-ти роденден. Таа беше пресреќна, што може да се види и од фотографиите од нејзината прослава. Таа беше изненадена и испрати порака до нејзините ...