Фед куп

Фед куп

ceska
Фед куп

Селекцијата на Чешка е старо нов освојувач на Фед Купот, откако во големото финале ја доби Франција со 3-2 со пресврт. Клучниот поен за тенисерките од Чешка го донесоа Каролина Плишкова и Барбора Стрицова кои со 7-5 и ...
ceska fed cup
Фед куп

Женската тениска репрезентација на Чешка ја одбрани титулата во Фед Купот, откако во финалето во Прага славеше над Русија со 3:2. Поенот вреден пехар за Чехинките го донесе дубл комбинацијата Каролина Плишкова и Барбора Стрицова кои славеа над ...