Дејвис куп

Дејвис куп

novak-rg-2015
Дејвис куп

Јаник Ноа, селекторот на тениската репрезентација на Франција, во престојниот натпревар со Србија, во полуфиналето на Дејвис Куп, даде интересна изјава. – Се надевам дека Ѓоковиќ нема да дојде на натпреварот со нас. Септември е далеку, ама знам дека ...
EPA/ETIENNE LAURENT
Дејвис куп

Србија се пласираше во полуфиналето со лесните победи на Ѓоковиќ и Троицки и тесната победа на Ненад Зимоњиќ и Виктор Троицки, кои во дубл мечот против Лопез и Карено Буста славеа тесна победа во пет сета. Велика Британија ...
dzumhur
Дејвис куп

Дејвис Куп репрезентацијата на Босна и Херцеговина загуби од Холандија во Зеница во второто коло од првата евро-африканска зона со тоа што клучната пресметка и поен за „лалињата“ го донесе Робин Хасе во мечот со Дамир Џумхур. Средбата ...
EPA/ETIENNE LAURENT
Дејвис куп

Британската Дејвис куп репрезентација го загуби дуелот со Франција во Светската група, а домашните фанови во еден момент имаа можност дополнително да уживаат во изданието на француските тенисери. За време на дубл мечот одигран вчера, Никола Мау се ...
mk
Дејвис куп

Дејвис Куп репрезентацијата на Македонија не успеа да обезбеди пласман во Втората Евро-африканска зона. Тимот предводен од капитенот Дејан Маринковиќ не излезе на крај со Луксембург, односно пропуштивме голема шанса да направиме еден исчекор и да дојдеме до ...
djoko
АТП Дејвис куп

Новак Ѓоковиќ триумфираше на денешната Дејвис куп пресметка во дресот на српската репрезентација, а по мечот во кој не загуби сет против Шпанецот Рамос-Вињолас, зборуваше пред новинарите за актуелната ситуација. – Се е во ред, фала богу и ...
trening
Дејвис куп

Дејвис Куп репрезентацијата на Македонија е на чекор до полуфинале на турнирот од Третата Европска зона кој се игра во Созопол, Бугарија. Нашите тенисери по триумфите над Малта (2-1) и Исланд (3-0) се пред третата победа во својата ...
EPA/SRDJAN SUKI
Дејвис куп

Новак Ѓоковиќ се рехабилитираше по повредата на лактот поради која го пропушти Мастерсот во Мајами и денеска триумфално се врати на терените со победа за српската Дејвис куп репрезентација. Актуелниот светски рекет број два победи во три сета ...
jotovski tunis
Дејвис куп

Македонската Дејвис куп репрезентација ова утро славеше на одложениот меч во игра на двојки против селекцијата на Малта за вкупна победа од 2:1, а набрзо после тоа следеа уште две пресметки против ривалите од Исланд. Македонија стигна и ...
dejvis kup-makedonija
Дејвис куп

Македонската Дејвис Куп репрезентација ги дозна своите ривали за предизвикот во Созопол (Бугарија) преку кои ќе се обиде да дојде до пласман во втората Евро-африканска зона. Тимот предводен од капитенот Дејан Маринковиќ и асовите Томислав Јотовски, Димитар Грабул, ...