АТП

АТП

lina-sofija
АТП ВТА

Македонските асови, Томислав Јотовски и Лина Ѓорческа имаа успешен премиерен настан во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсите во Турција и Тунис, но во игра на двојки го завршија својот настап. Јотовски и Виктор Нунез (Чиле) загубија од српско-турската ...
tomislav jotovski
АТП

Нашиот тенисер, Томислав Јотовски имаше фуриозен старт во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Анталија, Турција кој се игра за награден фонд од 15.000 американски долари. Томи во првата рунда на теренот број 4 го збриша Чилеанецот, Хуан ...
nadal
АТП

АТП Мастерсот во Монте Карло заврши со победа на кралот на земјата Рафаел Надал кој триумфираше по 10 јубилеен пат со што испиша нова историја, односно стана првиот тенисер во Опен Ерата кој успеал десет пат да освои ...
Novak+Djokovic+Boris
АТП

Борис Бекер не може долго да издржи пред по којзнае којпат да го искоментира падот во формата на Новак Ѓоковиќ, во своето последно излагање поконкретно ги наведува причините поради проблемите на српскиот тенисер со кого соработуваше до минатата ...
nadal
АТП

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал испиша нова историја во белиот спорт, откако попладнево по десетти рекорден пат го освои Мастерсот од серијата 1000 во Монте Карло. Тој во завршниот меч во кнежеството за еден час и 17 минути ...
gofan-murie
АТП

Давид Гофан се прикажа во феноменално светло во вчерашното четвртфинале со Новак Ѓоковиќ во кое успеа да го елиминира светскиот рекет број два, а денеска во таков стил започна и против Рафаел Надал се до еден контроверзен момент ...
novak-monte-zagrizen
АТП

Новак Ѓоковиќ имаше уште еден прескромен настап на еден од најсилните турнири во новата натпреварувачка сезона, па така откако се мачеше во втората и третата рунда со Жил Симон и Карењо Буста, во четврфиналето на Монте Карло налета ...
gofan i djokovic
АТП

Белгискиот тенисер, Давид Гофан приреди големо изненадување и го зема скалпот на Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Мастерсот во Монте Карло. Гофан славеше со 2-1 во сетови со што дојде до полуфинална пресметка со Рафаел Надал. Тринаесеттиот рекет ...
nadal-lizga
АТП

Рафаел Надал со идентични 6:4 и 6:4 успеа да се справи со Диего Шварцман од Аргентина и да се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, но она по што ќе се памети овој меч сепак ќе ...
nole=press
АТП

Новак Ѓоковиќ остана без можност да се бори за трофејот на Мастерсот во Монте Карло, откако во денешното четвртфинале беше совладан со 2:1 во сетови од Белгиецот Давид Гофан. Српскиот тенисер останува на само еден трофеј во 2017 ...