ТЕНИС

ТЕНИС

Boris Beker
АТП

Спортската јавност беше изненадена со информацијата дека Борис Бекер банкротирал, а славниот тенисер преку социјалните мрежи го истакна незадоволството од одлуката на судот во Лондон кој го потврдил ваквиот статус. Предметот во кој е инволвиран Германецот завршил на ...
lina Biel Bienne
ВТА

Се уште не се знае дали македонската тенисерка Лина Ѓорческа ќе биде дел од овогодинешниот настап на Вимблдон. Ѓорческа нема добиено виза за патување во Англија, а процедурата дополнително ја компликува фактот што нејзиниот пасош е заглавен во ...
paire-halle
АТП

Беноа Пер загуби убедливо од Флоријан Мајер на турнирот во Хале со 6:0 и 6:4, но начинот на кој ги загуби првите три гејма во мечот привлекоа посебно внимание во јавноста поради несекојдневната нервоза која ја покажа. Францускиот ...
mari-porazen
АТП

Прославениот американски тениски ас, Џон Мекинро воопшто нема дилеми оти Енди Мари заостанува по квалитет во однос на тројката Рожер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ. Шкотот веќе одредено време е на позицијата број на АТП листата, но ...
boris-beker
АТП

Спортската јавност денеска беше изненадена со информацијата дека Борис Бекер банкротирал, а славниот тенисер преку социјалните мрежи го истакна незадоволството од одлуката на судот во Лондон кој го потврдил ваквиот статус. Предметот во кој е инволвиран Германецот завршил ...
beker
АТП

Еден од најдобрите тесенири на сите времиња, Борис Бекер доживеа финансиски крах и банкротираше. На денешното сослушување во Врховниот Суд во Лондон адвокатите на Бекер поднесоа барање за да им се освозможи последна шанса за исплата на долгогодишниот ...
lina
ВТА

Македонска тенисерка Лина Ѓорческа која игра во најдобро светло оваа година, на последното рангирање забележа пад на најновата ВТА ранг листа. Таа ,,падна’’ за 10 место и сега е на 180. место. Интересно е што едно место пред ...
kirjos-vimbldon
АТП

Ник Кирјиос, тенисерот кој е светски познат поради неочекуваните потези и несериознити пристапи кои ги прави за време на натпреварите, а и после натпреварите, повторно е во центарот на вниманието со нова контраверзна изјава која може многу да ...
federer-hale
АТП

Рожер Федерер претрпе шокантен пораз на самиот старт на турнирот во Штутгарт од страна на Томи Хас, но денеска брзо се рехабилитираше од неуспехот откако се врати на еден од своите најомилени турнири со импресивно издание. Швајцарскиот маестро ...
endi-mari-doha
АТП

Енди Мари годинава ќе се обиде да ја задржи првата позиција на АТП ранкингот, но и да го зголеми бројот на титули, нешто што не му оди најдобро од почетокот на сезоната. Сепак, Британецот самоуверено тврди дека не ...