Одбојка

Одбојка

radost po danska 2016
Одбојка

Одбојкарската федерација на Македонија го назначи Словенецот Драгутин Балтиќ за нов предводник на машката сениорска репрезентација. Тој доаѓа на местото на Николај Желјасков и ќе ја води нашата селекција во овогодинешниот циклус на натпреварувања во ЦЕВ Европска Лига.  ...
nikola gjorgiev
Одбојка

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев по успешната епизода во Торај Ероус и двојната круна реши да ја напушти Јапонија и веќе се знае која ќе биде неговата следна дестинација. Тој од Далечниот Исток се враќа на ...
josko-milenkoski
Одбојка

Најтрофејниот македонски одбојкарски стручњак, Јошко Миленкоски, во новата сезона ќе го предводи турскиот клуб Зиратбанк. Миленкоски од сезоната 2011/12 беше тренер на Мили Пјанго, со кого последнава сезона стигна до четвртфиналето на турскиот плејоф, а истовремено е и ...
Zenit-odbojka
Одбојка

Одбојкарите на рускиот клуб Зенит Казан стигнаа до третата европска титула по ред и тоа победувајќи ја италијанска Перуџа со 3:0 во сетови во денешното финале на фајнл-фор турнирот на Лигата на шампионите кој се играше во Рим. ...
Janta
Одбојка

Одбојкарките на Јанта Волеј триумфираа на завршниот турнир на националниот младински шампионат во женска конкуренција. Скопскиот тим, во финалето го победи СВСК 3:0 и заслужено стигна до приматот македонски шампион за младинки. Претходно, во борбата за третото место, ...
Vakifbank
Одбојка

Турскиот клуб Вакифбанк денеска стана европски одбојкарски шампион во женска конкуренција, а во финалето на фајнл-фор турнирот го совлада италијански Имоко Волеј со 3:0 во сетови. За Вакифбанк ова е трета европска титула по тие во 2011 и ...
niko
Одбојка

Капитенот на машката одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев ќе ја промени клупскаta средина и повеќе нема да настапува за Торај Ероус. Тој со оваа екипа минатава сезона ја освои двојната круна во Јапонија (Царскиот Куп и првенството), беше еден ...
niko
Одбојка

Капитенот на нашата сениорска одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев е прогласен за најкорисен играч во јапонскиот шмапионат. Тој со неговиот Тореј Ароус освои се што можеше да се освои, прво во финишот на минатата година беше „собран“ Царскиот Куп, ...
nikola gjorgiev
Одбојка

Капитенот на нашата одбојкарска репрезентација, Никола Ѓорѓиев со неговиот Торај Ероус дојде до двојната круна во Јапонија. Откако во финишот на минатата година го освои Царскиот трофеј, нашиот Нико заедно со соиграчите победија и во домашниот шампионат и ...
cheerleader
Одбојка

Рускиот одбојкар Николај Павлов заработил незгодна повреда и тоа како последица на невниманието на една од чирлидерките која загуби контрола учествувајќи во перформансот кој беше изведен меѓу два сета. Павлов е член на еден од најдобрите европски клубови, ...