Боречки спортови

Боречки спортови

majk-tajson-prins
Боречки спортови

Потезите на Тајсон се празник за очите на сите љубители на боксот. Тајсон има победедно во 19 професионални борби со нокаут, од кои 12 во првата рунда. Тајсон бил апсолутен шампион во тешка категорија кога ги победил Тревор ...
holfild
Боречки спортови

Поранешниот петкратен светски шампион во тешка и во полутешка категорија, Ивандер Холифилд повторно влегува во рингот и тоа на 54 годишна возраст. Но, уште повеќе зачудувачи е што противник ќе му биде 65-годишниот нигериски политичар Бојл Тинубуа. Боксерскиот ...
van rosmalen vs dimitrov
Боречки спортови

Македонскиот ММА-борец Ристо Димитров загуби од Холанѓанецот Робин Ван Росмален, светски шампион во кик-бокс на промотерската серија „Глори“, кој ја пренасочи кариерата кон ММА борбите. Настанот во Атина претставуваше 28. борба на промоцијата „Фајнал Фајт“ која што во ...
risto dimitrov churino atina 2017
Боречки спортови

Македонскиот ММА-борец Ристо Димитров – Чурино денеска во Атина ќе влезе во рингот против големата холандска ѕвезда Робин Ван Росмален, како дел од настанот што го организира промоцијата „Фајнал фајт“. Битолчанецот Димитров ја гради својата професионална кариера од ...
17211869_1382628345092103_6529254468991431298_o
Боречки спортови

Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Марјан Спасески денеска оствари средба со претставниците на Таеквондо репрезентацијата на Македонија, која постигна одлични резултати на неодамна завршениот Г-1 турнир, кој изминатиот викенд се одржа во Софија, Бугарија. Станува ...
1EB048C200000578-3347386-The_boxer_has_attracted_controversy_for_his_views_on_homosexuali-a-7_1449386618489
Боречки спортови

Боксот останува побогат за уште едно врвно име откако Тајсон Фјури обелодени дека е подготвен да се врати во рингот. Британецот во 2015 година го победи Владимир Кличко, но неколку месеци подоцна сите титули му беа одземени бидејќи ...
PinkPanter-Vojvodina
Боречки спортови

Боксерскиот клуб Пинк Пантер од Штип загуби во воведното коло на регионалната боксерска лига, но резултатот 10:6 во корист на поискусните гости од тимот на Војводина/Спартак покажува дека македонскиот претставник допрва ќе има значајна улога во регионот. Викендов ...
Pink-Panter
Боречки спортови

По примерот на регионалните натпреварувања во спортови како кошарката и ракометот, претстојниов викенд официјално ќе започне и боксерска лига во која ќе учествуваат клубови од неколку земји од регионот. Македонски претставник ќе биде боксерскиот клуб Пинк Пантер од ...
konor-1
Боречки спортови

Конор МекГрегор крваво ги заработи своите УФЦ титули во две категории, па не е ни чудо што бара повеќе почит од своите сонародници кои понекогаш знаат да го навредуваат и да се потсмеваат со него. Еден таков се ...
fjuri
Боречки спортови

Тајсон Фјури го шокираше боксерскиот свет со изненадувачката победа на светскиот шампион Владимир Кличко, но набрзо остана без шампионските појаси по неколку контроверзни ситуации, а и два пати го откажуваше реваншот поради физичка неподготвеност. Сега, 28-годишниот Британец се ...