Свет

Свет

kire
Свет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров како што е познато ја напушта Барселона и се сели во Нант, но својата авантура во Шпанија освен со пехари ќе ја заврши и со признание за најдобар десен бек во ...
Risto-Arnaudovski
Свет

Повремениот македонски репрезентативец, Ристо Арнаудовски доби наградата за добрите индивидуални настапи во дресот на Ферлах и во наредната сезона ќе биде дел од шампионот на Австрија, Алпла Хард. Ристо постигна 167 погодоци минатата кампања, а тоа не остане ...
natasa antic
Свет

Македонската репрезентативка, Наташа Антиќ во новата натпреварувачка сезона ќе биде дел од словачкиот состав Јивента Михаловце. Нашата голманка во новата средина доаѓа од Романија, поточно од Дунареа Браила. Договорот на порнаешната ракометарка на Металург со новиот клуб е ...
Natasha-Nolevska
Свет

Македонската репрезентативка, Наташа Нолевска во новата натпреварувачка сезона ќе биде дел од данскиот состав Виборг. Десното крило доаѓа во новата средина од Вардар СЦЈС, а за конкуренција на својата позиција ќе ја има Ане Софи Филтенборг. – Го ...
jane-16-helsingborg-vs-varberg-600
Свет

Македонскиот „викинг“ Јане Цветковски, гради успешна интернационална кариера во Шведска каде што минатата година беше најдобриот голман во Алсвенскан лигата и го внесе Хелсингборг во елитната серија со најмал број примени голови. Резултатите на Цветковски не останаа незабележани ...
kire-aplauzi
Свет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров минатиов викенд со трофеј стави крај на својот четиригодишен престој во Барселона во кој успеа да собере вкупно 21 пехар од кој најважниот е оној во Лигата на шампионите. Познато е ...
barca
Свет

Екипата на Барселона и оваа сезона не успеа да направи нешто позначајно во Лигата на шампионите, но затоа ја потврди доминацијата во Шпанија каде последниот трофеј беше освоен во Копа Дел Реј. Имено каталонците славеа во ова натпреварување, ...
kire
Свет

Македонскиот ракометен ас, Кирил Лазаров со победа и трофеј во Копа Дел Реј ја заврши својата четири годишна авантура во екипата на Барселона. Каталонците ја оправдаа улогата на фаворит и на завршниот турнир дојдоа до пехарот, откако ги ...
kire
Свет

Македонските репрезентативци, Кирил Лазаров и Борко Ристовски се пред освојување на уште еден трофеј во Шпанија со нивната Барселона. Денеска каталонците во полуфиналето на Копа Дел Реј без никакви проблеми го решија составот на Гранолјерс со 37-23 и ...
jonovski
Свет

Во најсилниот ракометен шампионат на стариот континет германската Бундеслига попладнево се одигра последното 34.коло по кое без елитен ракомет остана нашиот Аце Јоновски со составот на Бергишер. Имено нашиот долгодишен репрезентативец со колегите го победија Хановер со 32:24, ...