СЕХА лига

СЕХА лига

during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Gold Medal Match Meshkov Brest - Telekom Veszprém, Belarus, 09.04.2017, Mandatory Credit ©SEHA/ Nebojša Tejić
СЕХА лига

Арпад Штербик уште еднаш покажа колку е значаен за македонскиот првак Вардар, во чии редови повторно беше меѓу најдобрите поединци во вчерашното финале на СЕХА Ф4 турнирот во Брест. Големиот број одбрани беа крунисани со неверојатната двојна интервенција ...
rk vardar
СЕХА лига

Тимот на Вардар по трет пат во својата историја триумфираше во СЕХА лигата и со тоа стана најуспешен клуб во ова натпреварување. Вардарци во големото финале на завршниот турнир во Брест го добија гигантот Веспрем со 26-21 и ...
during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Gold Medal Match Meshkov Brest - Telekom Veszprém, Belarus, 09.04.2017, Mandatory Credit ©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Вардар по трет пат во неговата историја го подигна трофејот во СЕХА лигата и тоа откако на завршниот турнир во Брест (Белорусија) ги победи ППД Загреб и големиот ривал Веспрем. Вардарци во финалето против најдобриот унгарски состав славеше ...
during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Gold Medal Match Vardar - Telekom Veszprém, Belarus, 09.04.2017, Mandatory Credit ©SEHA/ Nebojša Tejić
СЕХА лига

Вечерва се затвори шестата сезона во СЕХА лигата и тоа со триумф на нашиот Вардар кој во битката за пехарот беше подобар од Веспрем со 26-21. По завршувањето на фајнал-форот во Брест стандардно беа прогласени и најдобрите во ...
during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Gold Medal Match Vardar - Telekom Veszprém, Belarus, 09.04.2017, Mandatory Credit ©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Од Брест за „Дерби“, Александар Табаковски Ракометарите на Вардар ја прекинаа доминацијата на Веспрем и по трет пат во нивната историја го освоија трофејот во СЕХА лигата. Во завршниот меч вардарци ги победија унгарците со 26-21, а во ...
during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Gold Medal Match Vardar - Telekom Veszprém, Belarus, 09.04.2017, Mandatory Credit ©SEHA/ Uroš Hočevar
СЕХА лига

Хавиер Сабате не успеа да ја продолжи доминацијата на Веспрем во СЕХА лигата и вечерва мораше да го признае поразот од Вардар кој е предводен од неговиот сонародник, Раул Гонзалес. По поразот со резултат 26:21, шпанскиот тренер истакна ...
during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Gold Medal Match Vardar - Telekom Veszprém, Belarus, 09.04.2017, Mandatory Credit ©SEHA/ /043011001797/
СЕХА лига

Македонскиот првак Вардар го освои третиот трофеј во СЕХА лигата, откако вечерва во славеше над Веспрем (26:21) во финалето на Ф4 турнирот кој се играше во Брест, Белорусија. „Црвено-црните“ во најголем дел од натпреварот го контролираа резултатот, но ...
SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Од Брест за „Дерби“, Александар Табаковски Ракометарите на Мешков Брест славеа 23:19 во дуелот за третото место на „Финал 4“ турнирот кој го играа на свој терен во Домот на спортовите „Викторја“, а тренерот на домашната екипа призна ...
during the Final Tournament - Final Four - SEHA - Gazprom league, Bronze Medal Match Meshkov Brest - PPD Zagreb, Belarus, 09.04.2017, Mandatory Credit ©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Ракометарите на Мешков Брест го победија ППД Загреб со 23:19 и го освоија третото место на Ф4 завршниот турнир кој го играа пред своите навивачи. Oва е и еден вид „одмазда“ на Мешков за ланскиот пораз од истиот ...
SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Од Брест за „Дерби“, Александар Табаковски На редовната прес конференција на менаџментот на СЕХА лигата пред почетокот на натпреварите на финалниот ден, беа повторени фактите за квалитетот на актуелните учесници меѓу кои има и четири од најдобрите осум ...