Македонија

Македонија

majnov
Македонија

Екипата на Еурофарм Работник и понатаму продолжува да влече потези во овој летен период, па по ангажманот на Ковачевиќ, Ивановски, Ојлески и Чампар обновен е договорот со искусниот Лазар Мајнов. Тој и претходнава кампања беше дел од клубот ...
tokic
Македонија

Вицепрвакот на Македонија екипата на Металург ја освежи позицијата десно крило со хрватскиот интернационалец, Анте Токиќ. Тој е поранешен кадетски и младински репрезентативец на својата земја кој во новата средина доаѓа од екипата на Вараждин. -Во Металург дојдов ...
zrk vardar sobir 2016
Македонија

Љубителите на ракометот ќе имаат можност да уживаат во вториот меѓународен женски ракометен турнир „Трофеј Вардар” кој ќе се одржи во периодот од 23 до 26 август во салата во СЦ „Јане Сандански”. На турнирот учество ќе земат ...
luka kovacevic
Македонија

Екипата на Еурофарм Работник донесе уште едно ново име во своите редови и тоа хрватски интернационалец од Норвешка. Станува збор за Лука Ковачевиќ кој е висок 197-сантиметри и игра на позицијата десен бек. Тој во Битола доаѓа од ...
sara mitova
Македонија

Младата македонска репрезенатативка, Сара Митова станува интернационалка и од Македонија се сели во Данска во екипата на Сондерјиске. Таа во изминатиов период беше дел од семејството на Вардар, но понудата и повикот од Скандинавија беа доволни за Митова ...
Borko Ristovski.1jpg
Македонија

Борко Ристовски ја откри неговата поубава половина која постојано му дава поддршка на трибините. Тоа е неговата девојка Николина Ристовска. Тие периодов се заедно на одмор, каде за Борко е работен одмор зошто е на камп за голмани ...
kire lazarov kamp 003
Македонија Млади спортисти

Во предвечерјето на затворањето на третиот по ред летен ракометен камп што е во организација на капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров, лиферувана е информацијата за отворање на ракометни школи. Според Лазаров, главната идеја е да се овозможи ...
zlatko mojsoski
Македонија

Тимот на Еурофарм Работник договори продолжување на соработката и со уште едно име, поранешниот македонски репрезентативец Златко Мојсоски. Стружанецот утрово во клупските простории се обврза на соработка за уште една сезона со што им се приклучи на Мемиќ, ...
memic
Македонија

Тимот на Еурофарм Работник изминатиов период повлече низа на потези, па по доведувањето на Чампар, Ојлески и Ивановски, продолжувањето на договорите со Трајковски, Талевски, Крстевски и Петровски сега дојде информација оти е пронајден заеднички јазик и со Фарук ...
Kuznecova
Македонија

ЖРК Вардар го засилува ростерот на тимот. Во тимот пристигнува новото засилување на левата крилна позиција, Полина Кузнецова, која во моментов е слободен играч на пазарот. Таа обврзала на двегодишна верност со Вардар. Кузнецова претходно настапуваше за тимот на ...