Лига на шампиони

Лига на шампиони

kire
Лига на шампиони

Македонскиот репрезентативец, Кире Лазаров ја игра својата последна сезона во Барселона која ќе се обиде да ја заокружи со добар настап на завршниот турнир во Лигата на шампионите кој како што е познато се одржува во Келн. Тој ...
Remili
Лига на шампиони

До крајот на оваа натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите останува да се доигра уште завршниот турнир во Келн од кој за прв пат дел ќе биде и нашиот Вардар. Во пресрет на тие возбудувања кои се програмата ...
Vardar-Flenzburg3
Лига на шампиони

Најдобриот македонски ракометен колектив Вардар оваа сезона игра извонредно, триумфираше во СЕХА лигата, во Македонија е на добар пат да ја освои двојната круна, а за прв патќе игра и на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Вардарци ...
gordana naceva izjava 2017
Лига на шампиони

Пред точно 15 години македонскиот ракомет го постигна најголемиот успех на европската клупска сцена, а ракометарките на Кометал Ѓорче Петров ја израдуваа нацијата со освојувањето на европската титула и тоа по подобриот скор во финалниот двомеч со унгарски ...
trifun-kostovski
Лига на шампиони

Трифун Костовски со искрена порака за добар успех го испрати ЖРК Вардар на фајнал-фор турнирот во Будимпешта кој беше на програмата пред две недели, но по крајот на истиот остана јасно дека Кометал Ѓорче Петров и натаму е ...
kometal 15 zaednicka 2017
Лига на шампиони

Трифун Костовски како предводник на поранешниот европски ракометен шампион, Кометал Ѓорче Петров, го оствари најавеното собирање на сите девојки, по повод 15-годишниот јубилеј од титулата. Со пригодна програма, потсетување на настаните од 2002 година преку снимки и изјави, Скопје ...
Лига на шампиони

Ракометна Македонија може да се пофали со многу успеси како на клупски така и на репрезентативен план, но сега засега еден е ненадминлив и со златни букви испишан во нашата историја-тоа е титулата на Кометал Ѓорче Петров во ...
Vardar-Flenzburg5
Лига на шампиони

Симпатизерите на ракометниот клуб Вардар што купија електронски билети за натпреварите од Ф4 турнирот, ќе можат да ги подигнат во хард-копи на билетарата на спортскиот центар „Јане Сандански”. Подигнувањето на билетите ќе се врши со претходно приложување на ...
zaluz vs vardar
Лига на шампиони

На почетокот на наредниот месец во Келн (Германија) ќе се одржи завршниот турнир во машка конкуренција во Лигата на шампионите на кој Македонија ќе има неколку свои претставници од кој во прв план избива екипата на Вардар. Како ...
Suslina
Лига на шампиони

Голманките на Вардар, Суслина, Песоа и Лејно дефинитивно го оправдаа епитетот “најдобри”. Тие  на Фајнлфор турнирот од Лигата на шампионите во Будимпешта, преку изборот на ЕХФ имаат ги запишаа своите имиња во најдобрите пет одбрани и тоа четири ...