Лига на шампиони

Лига на шампиони

raul i stoilov pred flenzburg
Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар минатата седмица остварија одличен резултат на гостувањето во Германија кај Флензбург во првиот четвртфинален меч во Лигата на шампионите со што си ги отворија вратите за пласман на тој долго очекуван фајнал-фор во елитното друштво. ...
raul press flenzburg 2017
Лига на шампиони

Македонскиот првак Вардар во четврток може да испише нова страница во својата историја, но за да го направи тоа мора да извлече позитивен резултат и на втората четвртфинална пресметка со Флензбург и на тој начин да дојде до ...
dibirov-sterbik
Лига на шампиони

Во Лигата на шампионите се игра последната завршна рунда пред големиот фајнал фор на кој оваа година има големи шанси да се најде нашиот Вардар. „Црвено-црните“ остварија супер значајна победа од 26-24 на гостински терен против Флензбург и ...
vincek-barsa
Лига на шампиони

Ракометарите на Барселона вечерва беа поразени на гостувањето кај Кил во Германија со 28:26 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Шампионите, a своја вечер во редовите на Каталонците немаа ни македонските репрезентативци Борко Ристовски и Кирил ...
raul
Лига на шампиони

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалес, го предводеше својот тим до уште една голема победа во Лигата на шампионите, а „црвено-црните“ сега се на прагот на посакуваниот пласман на фајнл-фор турнирот во Келн, што ќе биде историски резултат за ...
Flenzburg-Vardar-pres
Лига на шампиони

Вардар му нанесе тежок удар на Флензбург на првиот натпревар од четвртфиналниот двомеч во Лигата на шампионите, а тоа значи дека Германците ќе мора да одат на победа на жешкото гостување во Скопје. Тренерот на Флензбург, Љубомир Врањеш, ...
vardar
Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар остварија голема победа над Флензбург (24:26) и со предност ќе го очекуваат реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите кој ќе се одигра в четврток во Скопје. Македонскиот шампион доминираше во текот на целиот натпревар ...
vardar-radost
Лига на шампиони

Официјалниот сајт на европската ракометна федерација (ЕХФ) посветен на најелитното клупско натпреварување, Лигата на шампионите, објави текст на германскиот новинар Бјорн Пазен со крајно провокативен наслов: „Пет причини зошто Флензбург и Кил ќе стигнат до Келн“. Иако нема ...
tomas-lazarov
Лига на шампиони

Барселона веќе ја потврди новата титула во шпанското ракометно првенство, а сега на ред е обезбедувањето место на фајнл-фор турнирот во Келн. Противник на тимот на нашите Кире Лазаров и Борко Ристовски ќе им биде Кил, а Каталонците ...
vardar pozdrav
Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар заминаа за Германија каде ги очекува првиот натпревар од четвртфиналниот двобој против Фленсбург во рамките од ракометната Лига на Шампиони. Атмосферата во редовите на македонскиот шампион е на одлично ниво, а во центарот на вниманието ...