Таблоид

Таблоид

la-lejkers-cirliderki
Таблоид

Британски „токспорт“ секогаш се обидува преку интересни видеа да се доближи и да го освои поширокиот аудиториум, а во тоа намера често и успева особено како е во прашање компилација како следнава со најзгодните и најсексипилните чирлидерки на ...
fetel so kombe shell promo 2016
Таблоид Формула 1

Компанијата Шел која го снабдува Ферари со масло и гориво ја искористи летната пауза во Формула 1 за да лансира видео со несекојдневна тематика, во кое главната улога ја имаат Себастијан Фетел и Алекс Кнаптон, возач во службата ...
aparecida fabiana flosi
Таблоид Формула 1

Бразилската полиција ја ослободи киданпираната тешта на Берни Еклстоун, за која беа побарани рекордни 36,5 милиони долари откупнина. Според полициската истрага, автор на комплетниот план бил пилотот на хеликоптерот што е вработен кај Еклстоун, Жорге Еурико да Силва, ...
sena-kaciga
Таблоид

Холивудската ѕвезда Силверстер Сталоне реши да се раздели со две вредни спортски реликвии за кои интересот кај колекционерите отсекогаш бил голем. Сталоне на аукција продал кацига на трагично загинатиот Аиртон Сена и ракавици на Мухамед Али со специјална ...
dinoradja so bajaga 2015
Таблоид

Поранешниот кошаркар на сплитска Југопластика, Дино Раѓа, дебитираше како гитарист излегувајќи на концертот на српскиот музичар Момчило Бајагиќ – Бајага во неговиот роден град. Во арената „Спаладиум“ според медиумите имало околу 6.000 луѓе, а хрватскиот кошаркар се појавил ...
natasa-savija-milos-teodosic
Таблоид

Во последно време популарни низ медиумите се таканаречените „старлети“ кои на секаков начин се обидуваат да бидат во центарот на вниманието. Таква е и Наташа Шавија која за време и по завршувањето на Евробаскетот се обиде да дојде ...
kukla_obesena
Таблоид Франција

Вечерва во францускиот шампионат се игра дерби натпреварот меѓу Олимпик Марсеј и Лион на кој „специјално“ добредојде имаше поранешниот играч на клубот од „Велодром“, Матје Валбуена. Тој осум години го носеше дресот на поранешниот европски првак, по што ...
fergi-ronaldo
Англија Таблоид

Сер Алекс Фергусон во своето последно интервју за „Дејли Телеграф“ потенцираше дека Кристијано Роналдо е една од фудбалските ѕвезди со која никогаш немал никаков проблем во кариерата, но за разлика од него, дел од играчите на Манчестер Јунајтед ...
Delakva-Svedova
ВТА Таблоид

Казахстанската тенисерка Јарослава Шведова мораше да ја откаже сопствената свадба поради неочекуваниот успех на актуелниот тениски турнир Ју-Ес опен. Шведова настапува во дубл конкуренција заедно со Кејси Делаква и заедно стигнаа до финалето каде за противници ќе го ...
mesi-dete
Таблоид

Лионел Меси во последен момент го информирал стручниот штаб дека ќе го пропушти денешниот тренинг на Барселона, а причина за тоа е доаѓањето на свет на неговиот втор син. Првата ѕвезда на Каталонците по вторпат стана татко на ...